Gniezno i „Nasza Zagroda Alpaki i Przyjaciele” zapraszają!

Kontakt ze zwierzętami zawsze przynosi wiele korzyści. Nie bez przyczyny odbywa się hipoterapia, która ma za zadanie pomóc dzieciom chorym, m.in. na autyzm. Sporym powodzeniem cieszą się także alpaki, które można spotkać w coraz większej ilości miejsc na terenie Polski.

Nasza Zagroda Alpaki i Przyjaciele w Gnieźnie – dlaczego warto odwiedzić?

Możliwość wybrania się do miejsca, w którym znajdują się żywe alpaki zawsze wiąże się ze sporymi przeżyciami. W przypadku dzieci warto już wcześniej uprzedzić je o tym, jak należy postępować, gdy mamy kontakt z żyjącym stworzeniem.

Po części jest to zadanie rodziców, jednak już na miejscu opiekunowie zwierząt także zwracają na to uwagę. Warto wspomnieć o tym, że w Nasza Zagroda Alpaki istnieje możliwość skorzystania z usług przewodnika, co jest już wliczone w cenę biletu. Dzięki temu uczestnicy biorący udział w spotkaniu lepiej poznają alpaki w wersji teoretycznej. Po tak udanym wprowadzeniu można udać się już do zwierząt. Na stanie są 3 alpaki (lipiec 2022). W przypadku grup zorganizowanych lub większej liczby zwiedzających są dzieleni na mniejsze grupki. Jedni mogą korzystać z czasu rekreacji na podwórku. W tym czasie reszta może już obcować ze zwierzętami, karmić je, wyprowadzać na spacer. Istnieje także możliwość podejścia do stanowiska królików.

Po terytorium alpak poruszają się także oswojone kozy oraz świnia. Nasza Zagroda Alpaki w Gnieźnie znajduje się nieco na uboczu względem centrum miasta. Bilet wstępu jest opłacany godzinowo w przypadku wynajmu pozostałych godzin poza zaproponowanym grupowym zwiedzaniem. W sklepiku można także kupić pamiątki takie jak alpaki-maskotki, czy skarpetki, breloki itd.