Co ciekawego turyście może zaoferować chorwacka Korčula?

Wakacje to ten czas w roku, kiedy nareszcie można wypocząć. Świetnym miejscem, na zregenerowanie sił jest chorwacka wyspa Korčula. Wyspa ta słynie nie tylko ze swojego piękna, ale i niesamowitej egzotyki. Zawdzięcza to swojemu położeniu.

Chorwackie miasto Korčula – co warto wiedzieć?

Dzięki temu latem jest tam niezwykle gorąco, gdyż pasmo gór Velebit zatrzymuje zimne prądy płynące znad Europy. Dodatkowo wiatr znad Morza Adriatyckiego przyjemnie schładza temperaturę. Warto wspomnieć, że wyspa posiada wiele dzikich i ukrytych plaż, do których nie dotrze się autem. Często jedynym sposobem na przedostanie się jest transport wodny łodziom. Wyspę praktycznie w całości porasta dziki las, w którym można spotkać zające, dzikie ptactwo, czy jelenie. Z kolei w morzu można spotkać raki, skorpiony, czy jeżowce. Nie należy zapomnieć, że Korčula to przede wszystkim krystalicznie czysta woda. W niektórych miejscach widoczność sięga 15 metrów. Warto zaznaczyć, że na wyspie można znaleźć wiele dzikich i egzotycznych zakątków, na których można odpoczywać na łonie natury.

Transport do miasta Korčula

Aby dostać się na wyspę, trzeba skorzystać z promów. Pierwszą opcją jest trasa na linii Split- Vela Luka, który trwa około 3-4 godzin. Drugą opcją jest trasa pomiędzy Orebić a Korčula, który trwa tylko 15 minut. Jednak, w tym przypadku, aby dojechać autem do południowej części Chorwacji, należy przekroczyć terytorium Bośni i Hercegowiny. Bardzo często podczas rejsu można spotkać skaczące delfiny. Ich obecność jest typowa dla tego regionu. Warto wspomnieć, że północna, a południowa Chorwacja znacznie się od siebie różnią. Na wyspę transport jest zdecydowanie dłuższy, ale widoki rekompensują cały trud podróży.