Wieża widokowa w Dusznie – duma Wielkopolski

Wież widokowych w Polsce jest wiele, praktycznie w większych miastach i chętnie odwiedzanych wsiach znajdują się punkty, z których można obejrzeć bliższą i dalszą okolicę. Nie inaczej jest w przypadku wieży widokowej w Dusznie, znajdującej się w województwie Wielkopolskim, w gminie Trzemeszno.

Dlaczego warto zobaczyć wieżę widokową w Dusznie?

Duszno, znajdujące się niedaleko Trzemeszna, gdzie wybudowana jest Bazylika pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest zabytkiem klasy zero, także może poszczycić się wieżą widokową. Wybudowana drewniana konstrukcja ma kilkadziesiąt metrów wysokości. Można do niej dojechać rowerem lub samochodem. Należy kierować się na Wydartowo, gdzie warto spojrzeć na zabytkową kuźnię, a później polami i kamienistą drogą dojedziemy do punktu widokowego w Dusznie. Przy dobrej widoczności można zobaczyć Licheń (znajduje się tutaj warte odwiedzenia Sanktuarium), Mogilno, czy Gniezno (pierwszą stolicę Polski).

Duszno to piękne trasy widokowe, przeznaczone dla miłośników rowerowych eskapad, czy pieszych wędrówek, także z kijkami nordic-walking. Przy wieży widokowej znajdują się drewniane stoły, gdzie można przysiąść i coś przekąsić. Najbliższy sklep znajduje się w oddalonym o kilka kilometrów od atrakcji Wydartowie. Warto wybrać się tutaj w porze kwitnienia zbóż. Rozpościera się wtedy piękny plener do zdjęć oraz widok z wysokości.

Wieża widokowa w Dusznie to jedyne takie miejsce w okolicy. Jest zadbana, ładna, na środku na szczycie znajduje się koło, które wskazuje różne miejscowości, jak wspomniany już Licheń, czy Gniezno. Warto mieć ją na uwadze, zwiedzając województwo wielkopolskie.