Najciekawsze miejsca na świecie – warto je zobaczyć!

Istnieją takie miejsca na świecie, które nie śniły się nawet filozofom. Nie tylko sam ich widok zapiera dech w piersiach turystów. Ogromne wrażenie wywiera również kultura, którą emanuje niemal każda cząstka otoczenia: uliczki, budynki czy monumentalne zabytki. Gdzie zatem naprawdę warto się wybrać? W tym artykule zaproponujemy podróż do dwóch wybranych przez nas miast, które złotymi zgłoskami zapisały się w historii ludzkości.

Kto czyta książki, żyje podwójnie. Natomiast ten, który zwiedza odległe od miejsca zamieszkania zakamarki Ziemi, egzystuje w różnych, często odrębnych od siebie, światach. Nic zatem dziwnego, że miliony osób swój wolny czas poświęcają na podróżowanie. Niektóre wycieczki planuje się jednak na długo przed spakowaniem bagażu. Jest to związane ze szczególną wagą miejsca, do którego zamierza się dotrzeć.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Lista najciekawszych miejsc jest oczywiście subiektywna. Nie istnieje bowiem obiektywny klucz służący do ich wyboru. Upodobania każdego człowieka są odmienne, lecz znaleźć można pewne cechy wspólne, które łączą obieżyświatów. Często celami ich podróży stają się miejsca, w których namacalna wydaje się historia, nie tylko danej społeczności, ale również całej ludzkości. Tymi lokacjami są miasta, które pełniły bądź wciąż pełnią funkcję stolic cywilizacji.

Praźródłem tego fenomenu jest Rzym. Kolebka cesarstwa, które swoim zasięgiem objęło cały basen Morza Śródziemnego. Śladów egzystencji starożytnych Rzymian można doszukiwać się w zwyczajach, myślach filozoficznych, ale także w architekturze Europejczyków. Do czasów współczesnych zresztą zachowało się wiele budowli, które były świadkami tamtych czasów. Dlatego właśnie udanie się do stolicy współczesnych Włoch jest świetnym pomysłem.

Drugi Rzym w wersji orientalnej

Skoro o współczesnej stolicy Włoch mowa, nie można zapomnieć o tak zwanym drugim Rzymie. Stambuł jako spadkobierca Konstantynopola jest nie tylko jednym z największych miast świata, ale także najludniejszym miastem Europy. Turystów przyciąga do niego na przykład niecodzienne położenie. Leży on bowiem zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii, co sprawia, że Stambuł jest metropolią rozciągającą się na dwóch kontynentach. Byłą stolicę Imperium Bizantyjskiego postrzega się jako most łączący Wschód i Zachód, dlatego też odwiedzenie tego miejsca może być ciekawym doświadczeniem zarówno dla duszy, jak i ciała.

źródło: https://faktyonline.pl/