3 ciekawe miejscowości nadmorskie, które warto odwiedzić nie tylko latem

Polskie wybrzeże słynie z niesamowitych miejscowości, które poszczycić się mogą pięknymi plażami i wyjątkowymi zabytkami.

Są one otwarte dla turystów przez cały rok, przez co można zwiedzać je nie tylko w sezonie letnim. Poznaj 3 przepiękne miejscowości nadbałtyckie i ich niepowtarzalne atrakcje, czekające na dzieci i dorosłych.

  1. Władysławowo

Władysławowo jest zlokalizowane w pobliżu Półwyspu Helskiego i stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości nadmorskich w Polsce. Miasto pełne jest fantastycznych atrakcji dla małych i dużych, takich jak park rozrywki Ocean Park, Muzeum Figur Woskowych oraz przepiękne rezerwaty przyrody. To doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, ale także osób, które uwielbiają przebywać na łonie natury – Władysławowo z pewnością zachwyci ich swoim pięknem.

  1. Pobierowo

To kolejna tętniąca życiem miejscowość nadmorska, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z największych atrakcji Pobierowa jest ulica Grunwaldzka, ciągnąca się przez około 4 km i gromadząca większość sklepów z pamiątkami, restauracji oraz salonów gier. To w tej części miasta najwięcej się dzieje i z tego powodu jest chętnie odwiedzana przez turystów. Ponadto w Pobierowie można zwiedzić bajeczną Papugarnię, przewrócony do góry nogami Magiczny Domek czy dom Ewy Braun.

  1. Rewal

Rewal to doskonały wybór dla spragnionych atrakcji, ale również tych, którzy cenią sobie odrobinę spokoju i nie przepadają za szumem dużych miast. W tej niewielkiej miejscowości nadbałtyckiej znajduje się Aleja Róż i Zakochanych, będąca prawdziwym rajem dla spacerowiczów. Na najmłodszych czeka tu Park Wieloryba, Bajkowa Chata czy lokalne wesołe miasteczko z diabelskim młynem i kolejkami. Z kolei ci nieco starsi mogą spędzić przyjemny wieczór w rewalskim amfiteatrze, który latem odwiedzają kabarety i znani piosenkarze. Więcej o miejscowości Rewal znajdziesz w portalu regionalnym https://rewal24.pl/.