Meksyk dla ciekawych – San Miguel de Allende

San Miguel de Allende to kolonialne miasteczko, którego w czasie wycieczki po Meksyku nie można pominąć. Cenne zabytki architektury sprawiły, że miasto to zostało wyróżnione wpisem na listę UNESCO, a piękne ogrody sprawiają, że spacery po jego terenie są ciekawym doświadczeniem dla wielu turystów. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Jakimi atrakcjami może nas tu oczarować Meksyk?

San Miguel de Allende leży w stanie Guanajuato, w pięknej scenerii Wyżyny Meksykańskiej. Zachwyca ono historyczną zabudową oraz licznymi perełkami kolonialnej architektury. Wśród tych zabytków, na które w czasie wycieczki po tym mieście warto zwrócić uwagę, znajduje się m.in. neogotycki kościół La Parroquia de San Miguel Arcángel, do którego warto zajrzeć ze względu na ciekawe wnętrze. Na uwagę zasługuje też kościół św. Franciszka, którego kopuła jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w panoramie miasta.

Jak jeszcze można spędzić czas w tym mieście?

Warto wybrać się na spacer po ulicach historycznego centrum miasta. Wznoszą się przy nich piękne kamienice, w gronie których nie brak cennych zabytków z XVII i XVIII wieku. Wiele z nich może się pochwalić pięknymi balkonami lub takimi ozdobami jak piękne kołatki do drzwi. Spacery w takiej scenerii mogą się zatem stać wspaniałą przygodą dla każdego z nas – szczególnie dla miłośników dawnej architektury.

Wycieczki po tym mieście będą też nie lada gratką dla wszystkich miłośników parków i ogrodów. Niektórzy mówią, że będąc w Meksyku, warto także odwiedzić kraje mieszczące się niedaleko, np. Kolumbię lub Ekwador (więcej o wakacjach w Ekwadorze tutaj: https://www.buenos.pl/ekwador-kiedy-jechac-by-jak-najlepiej-wykorzystac-czas/), jak i wiele innych. Kto chce odpocząć w pięknej scenerii na terenie Meksyku, ten koniecznie powinien odwiedzić park El Jardin – niewielki, za to piękny i dobrze utrzymany skrawek zieleni w samym centrum miasta. To popularne miejsce wypoczynku, w którym warto zatrzymać się na dłużej.